„Środki powinny zwrócić się w przeciągu 3 lat”

O udanej transakcji, planach rozwojowych firmy, wyższością supraSchwank na tle produktów konkurencji rozmawialiśmy z zastępcą Dyrektora ds. Techniczno-Produkcyjnych i Rozwoju FGM Niwka S.A. z Panem Bartłomiejem Cieplikiem.

Ogrzewanie hali w fabryce Niwka

Jak samopoczucie po udanej transakcji?

 

BC: Samopoczucie jak najbardziej w porządku. Zakupiliśmy najlepszy jakościowo produkt w dobrej cenie, dzięki któremu firma zredukuje koszty – oby więcej takich transakcji.

 

Jakie znaczenie dla Państwa firmy ma podpisanie umowy ze Schwank Polska?

 

Podpisanie umowy ze Schwank Polska ma bardzo duże znaczenie dla naszej firmy. Poprzedni system ogrzewania nie sprawdzał się, a przy tym generował bardzo wysokie koszty. Zastosowanie produktów Schwank pozwoliło nam zredukować koszty jednocześnie zachowując wysoki komfort cieplny. Różnica między kosztami starego sytemu ogrzewania, a nowego jest tak duża, że środki wydane na inwestycje w postaci promienników Schwank powinny się zwrócić w przeciągu 3 lat.

 

Dlaczego wybraliście supraSchwank?

 

Wybraliśmy supraSchwank, ponieważ jest to promiennik, który posiada bardzo wysoką wydajność. Ze względu na warunki jakie panują na naszych halach produkcyjnych zależało nam, aby produkt miał jak najwyższy współczynnik promieniowania przy jednoczesnej redukcji strat ciepła do minimum – takim promiennikiem jest właśnie supraSchwank.

Ponadto jest zbudowany z najlepszych materiałów, co przekłada się na trwałość i żywotność urządzenia.

 

Proszę opisać w kilku zdaniach przedsiębiorstwo

 

Głównym obszarem działalności FMG Niwka S.A. jest branża górnicza. Produkujemy (a także remontujemy i modernizujemy dostosowując do aktualnych wymogów rynku i przepisów) kilka rodzajów maszyn mi.in. kołowroty, przenośniki zgrzebłowe i ładowarki.

 

Natomiast nasz bogaty park maszynowy pozwala wytwarzać elementy, produkować maszyny oraz wykonywać usługi dla bardzo szerokiego obszaru rynku. Wszystko zależy od potrzeb klienta.

 

Do usług zaliczamy szeroko pojętą obróbkę skrawaniem (toczenie, wiercenie, frezowanie, szlifowanie), cięcie termiczne elementów na wypalarce gazowej sterowanej numerycznie, posiadamy wiele stanowisk spawalniczych, gdzie doświadczone osoby są w stanie wykonać najbardziej skomplikowane konstrukcje. Zajmujemy się także obróbką cieplną tj. wyżarzanie, hartowanie, ulepszanie.

 

W celu poprawy naszej pozycji w stosunku do konkurencji oraz zwiększenia zysku, podniesienia renomy naszego przedsiębiorstwa, działając zgodnie z naszą długoletnią tradycją dążymy do wykonywania wyrobów i usług o tak dobrej jakości, aby zaspokajały one wymagania i oczekiwania naszych klientów na współczesnym rynku. Zapewnienie jakości dotyczy całej naszej firmy, gdyż dobra praca nas wszystkich składa się na jakość wyrobu lub usługi.

 

Czyli decyzja o modernizacji systemu grzewczego to tylko jeden z elementów układanki?


Dokładnie tak.  Kierownictwo FMG Niwka S.A. przyjęło politykę jakości zmierzającą do ustalenia i utrzymania skutecznego Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą międzynarodową EN ISO 9001:2000, który jest planowany i rozwijany w połączeniu z funkcjami zarządzania. Wprowadzenie tego systemu zapewnia, że przez nowoczesne zarządzanie i innowacyjność rozwiązań, jak największą staranność i poprawność pracy naszej firmy, jakość naszych wyrobów i usług odpowiada najnowocześniejszym standardom obowiązującym w świecie.

 

Czy będą okazje do kolejnych transakcji w przyszłości?

 

Na tę chwilę nie mamy takich planów, natomiast nie wykluczamy podjęcia współpracy w przyszłości. Znaczny wzrost zamówień i kontraktów może od nas wymagać powiększenia powierzchni produkcyjnej, którą posiadamy, ale obecnie  nie wykorzystujemy. Wtedy po raz kolejny chętnie rozważymy ofertę firmy Schwank Polska.


Dziękujemy za rozmowę.

Ja również bardzo dziękuję.


 

SYSTEMY OGRZEWANIA

Heizsysteme-Berater von Schwank

SERWIS

Service von Schwank für alle Heizsysteme

POMIAR ZUZYCIA ENERGII

Energierechner von Schwank

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Click here for more information
OK