Ogrzewanie hal produkcyjnych i magazynów

Energooszczędne ogrzewanie hal oszczędza Twoje pieniądze.

Schwank jest specjalistą w zakresie energooszczędnych i komfortowych systemów ogrzewania hal za pośrednictwem promienników rurowych i promienników ceramicznych, zapewniając odpowiednie i dostosowane do indywidualnych wymagań klienta rozwiązania znajdujące zastosowanie w każdej hali.

 

W skrócie można stwierdzić, że oferowane ogrzewanie hal pomaga zaoszczędzić 30% - 50% energii, w porównaniu do konwencjonalnych instalacji ogrzewana hal. Co najważniejsze, bardzo uzyskujemy dobry poziom stopy zwrotu inwestycji, który jest decydującym czynnikiem w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru systemu grzewczego. Bardzo wysoka sprawność radiacyjna oferowanych promienników rurowych i ceramicznych ma bezpośredni wpływ na niskie koszty eksploatacji związane z konsumpcją gazu co w połączeniu z jakością i niezawodnością produktów, gwarantuje bardzo dobrą stopę zwrotu z inwestycji [ang. ROI] i niskie rachunki za ogrzewanie hal.

 

Ogrzewanie hal można  zrealizować za pośrednictwem różnych systemów. Nasza firma skupiła się wykorzystując następujące rozwiązania:

 

 • Jasne promienniki [promienniki ceramiczne]
 • Promienniki rurowe [promienniki ciemne]
 • Gazowe pompy ciepła [GHP]
 • Elektryczne pompy ciepła [EHP]
 • Nagrzewnice gazowe
 • Systemy hybrydowe [systemy odzyskiwania energii i energia odnawialna]
 • Projektowanie i nadzór
 • Wykonanie instalacji  „pod klucz”
 • Serwis obsługa pospredażowa

 

Firma Schwank może zaoferować państwu kompletną instalację ogrzewania hal od etapu koncepcji aż do końcowych odbiorów. Posiadamy szereg referencji w zakresie ogrzewania hal w wielu różnych aplikacjach od hal produkcyjnych poprzez hale logistyczne i magazynowe aż po hale sportowe i ogrzewanie stadionów.


 • Dunkelstrahler für Hallen
 • Infrarotstrahler für Hallen
 • Strahlungsheizungen für Hallen

   Zobacz także:

   

Podstawy promienniki Schwank [pdf]

 

 


Infrarotstrahler und Warmlufterzeuger für Hallen & Gebäude

Obiektywne porównanie różnych instalacji grzewczych przeznaczonych dla obiektów przemysłowych oraz ich charakterystykę przedstawiono w poniższej tabeli:


Źródło: Gaz ziemny dla ogrzewania dużych pomieszczeń i hal, Niemiecki Związek Gazownictwa i Gospodarki Wodnej [BAW], 2010

Główny cel, który chcemy osiągnąć przy ogrzewaniu dużych powierzchni to maksymalna oszczędność, przy jak najbardziej efektywnym ogrzaniu wskazanego obszaru. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór produktów wysokiej jakości, niezawodnych. W przypadku hal produkcyjnych powierzchnie są z reguły duże, ogrzewanie przemysłowe często wymaga doboru odpowiedniego produktu, także pod względem wykorzystania hal czy magazynów biorąc pod uwagę wiele czynników takich jak przeznaczenie powierzchni, towary składowane, rodzaj produkcji itp.. Technologia systemu ogrzewania obiektów przemysłowych firmy Schwank pozwala na regulację wskazanych parametrów, proste i przejrzyste menu sterownika zezwala na kontrolę nad wprowadzonymi danymi, np. poprzez wykrycie nagłego spadku temperatury w budynku i utrzymanie odpowiednich temperatur. System  dobrany specjalnie pod ogrzewanie magazynów jest w pełni zautomatyzowany, co pozwala na ograniczenie zużycia energii.

 

Dla dużych powierzchni szczególnie polecane są promienniki ciepła. System ogrzewania z promiennikami ciepła charakteryzuje się tym, że ciepło wytwarzane jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Jednocześnie nie trzeba ponosić kosztów związanych ze zbędnym przesyłem energii i stratą ciepła.

 

Ciepło wytwarzane przez promienniki ciepła jest rozprowadzane szybko i równomiernie. Dzięki odpowiedniemu doborowi produktu mamy gwarancje nie tylko długotrwałego działania, ale komfortu i, przede wszystkim, szybkiego zwrotu inwestycji.

 

Systemy Schwank umożliwiające ogrzewanie hal przemysłowych mogą łączyć się ze sobą i tworzyć tzw. system hybrydowy, polegający na odzyskiwaniu ciepła.

 

SYSTEMY OGRZEWANIA

Heizsysteme-Berater von Schwank

SERWIS

Service von Schwank für alle Heizsysteme

POMIAR ZUZYCIA ENERGII

Energierechner von Schwank

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Click here for more information
OK